Seramik Mutfak Ürünleri Nahıl'da

Nahıl ülkemizde kadınları destekleyen bir işletmedir. 1986 senesinde yoksul kadınları desteklemek amacıyla kurulmuş olan bir işletmedir. Maddi gücü yerinde olmayan kadınlara destek veren bu site, katılmak isteyenleri ağırlamaktadır. Deneyim sahibi olmuş kadınların hayat görüşlerine ve tecrübelerine dayanarak ürünlerini ortaya koymaktadır. Kadınların üretimde bulunduğu seramik kahve fincanı, seramik mutfak seti gibi sayılacak birçok ürünü bulunmaktadır.

Kadınlara verebilecekleri her alana destek veren KEDV, çocuklarla vakit geçirilen evleri, yuvaları maddi imkanı olmayan kadınlara olanak sunarak sağlıyorlar. Mutfak alanında tıpkı seramik mutfak seti gibi kapsamlı ürünlerin üretiminde onlardan fikir alırlar. Setin parçası olan seramik kahve seti gibi parça halinde olan ürünlere de fikir sunarlar. Kadınları baz alarak yaptıkları her gelişme de tek amaçlarının onların özgüvenlerini tetiklemek olduğunu gözler önünde sererler. Girişimlerinde önayak, liderliklerinde destekleyici ve onların her şeyin altından kalkabileceklerini gösteren bir yoldur. Bu tür bütünleşmelerin, lideri olarak gösterilebilen bu hizmet modeli her kadının hayatını dokunmayı amaçlar. Binlerce kadının girişimci ruhunu ve liderlik hislerini ayaklandıran bu topluluk, destekleri ile bütün kadınları bir araya toplamıştır. Çocuklarını oyun evlerine göndermek isteyen fakat gönderecek maddi güce sahip olamayan kadınlara destek olurlar. Kadınlara destek olmanın yanında çocukların gelişmesinde de imkanlar sağlıyor. Bu olanakları oluştururken yine kadınların desteği ile faaliyete geçirirler. Seramik mutfak seti üretiminde fikirleri veya bilekleri ile sahaya inerler. Misafirleri ağırlarken ikram edilen kahvelerin seramik kahve fincanı yapım aşamasında onların da bedenen ya da ruhen yer almalarına sebep olurlar.

 

Onların Amaçları Nedir?

Yaşamını 2003 yılından bu yana sürdüren ağacın dalı olan bir iktisadi işletmedir. İsminin taşıdığı anlamı her insanın özellikle kadınların yaşamında yer edinmesini onları dokunması vizyonları haline gelmiştir. Bolluk, bereket ya da paylaşım sembollerinden almıştır bugünkü adını. Ürettikleri el emekleri neticesinde ortaya çıkan seramik mutfak seti veya seramik kahve fincanı gibi ürünleri satarak kendilerine maddi dayanarak olmasını sağlamak. Üretilen bu ürünler ülke çapında veya uluslararası alanda satışın gerçekleşmesini sağlamaya çalışırlar. Satış sonucunda elde edilen kazançlar kadınlara ulaştırılarak ekonomik bağımsızlıklarını gerçekleştirmek için destek olurlar. Anadolumuz da her bölgede yetişen o tohumların toprakla kavuşup yeşermesini sağlayan Nahıl tohumların meyve vermesi ile övünür. Merdivenin ilk basamağı olan bu kooperatif, ekonomik hayatta yer alan kadınların sayısını arttırırlar. Yöresel yiyecek ya da eşyaların üretilmesinde öncülük sağlayan kadınlar, maddi kazanç yolu olan bu sistem mutfağımızdaki seramik kahve fincanı gibi ürünleri görmemizi sağlar. Seramik mutfak seti üretiminde emekleri olan herkesin geliri haline gelen bu model, birçok kişi tarafından takdir ediliyor. Kadınlar bilek gücü ile ürettikleri ürünlerinin yanı sıra fikir sundukları farklı bir hizmet modeli olan ürünleri geliştirmeyi amaçlamışlardır. Kimsenin tek başına olmadığını herkesin dayanışma içerisinde olduğunu ve herkesin birbirine ihtiyacı olduğunu öğretirler. Paylaşma ortamına ısındıran herkese dokunmaya çalışan bir hizmet modeline sahiptir. Büyük fikirleri olan fakat geliştirmek veya gerçekleştirmek için ortamı olmayan fikir kadınlarına yardımda bulunurlar. Projelerin başında kadınların olmasını isteyen ve bunu sağlayan bir işletmedir. Evlerimizin olmazsa olmazı haline gelen seramik mutfak seti bu kadınların emekleri sonucudur. Herkesin içtikçe damağında tat bırakan kahvelerin bulundu seramik kahve fincanı takımını tasarlayan kadınların iyileşmesini sağlarlar. İkinci el eşya olarak gördüğünüz ürünleri yeniden Can bulmasını istediğinizde kadınların hayal güçlerine sığınırız. Maddi açıdan da sipariş vererek destek olabilirsiniz. Geniş repertuarı olan sitede girişimci kadınların her alanda parmak izleri mevcuttur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR