Fırın Tutacak Modelleri

Hediyelik eşya piyasasında ürün yelpazesi her geçen gün genişliyor. Milyonlarca çeşitte ürüne sahip sektör bu sayıyı sürekli arttırıyor. Mutfak ürünleri de bu sektörün ürün yelpazesi içerisinde her geçen gün daha fazla ürünle yer almaya devam ediyor. İhtiyaçlar ve fikirler doğrultusunda sürekli yeni ürünler piyasaya giriş yapıyor. Çeşitlilik bakımından oldukça zengin olan mutfak ürünleri bu özelliği sayesinde de hediye piyasasında çok tercih ediliyor. Mutfaklarda kullanılan tutacaklar da çok sayıda çeşit ile hediyelik eşya sektöründe yerini alıyor. Bu gruplardan biri olan fırın tutacağı modelleri hediye olarak sunulacağı gibi bireysel olarak da kullanılabilir. Fırın tutacağı; dizayn, şekil ve tasarım olarak farklı versiyonlara sahip olduğu için müşterilerin de farklı seçimler yapmasına olanak tanıyor. Firma hediyelik eşya piyasasında söz sahibi olabilmek ve müşteri taleplerini geri çevirmemek için ürün grubunda tutacak çeşitlerine de yer veriyor.

 

Tasarım Şekli

Hediyelik ürünlerde ilk istenen özellik müşteriyi kendisine çekmesidir. Bu da çok iyi yapılmış tasarımla mümkündür. Ürünlerdeki işçilik, kullanılan renkler, verilen biçim, işlemeler ve dizayn o ürünün alım gücüne doğrudan etki eder. Fırın tutacağı modelleri grubunda bu özellikleri kolaylıkla görebiliyoruz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak ürünlerin el yapımı olması artı bir özellik eklemiş. Fırın tutacağı ürünlerinde iki farklı şekil dikkati çekiyor. Bu şekiller yaprak ve dörtgen şekilleri. Ürün dizayn edilirken yaprağın ve dörtgenlerin işlenmesi tercih edilmiş. Kırkyama tutacaklar da farklı büyüklerde üç ürün kullanılıyor. Ürünlerde pamuklu kumaş kullanılmış. Ürünlerin çevresinde sarı ağırlıklı işleme dikkatimizi çekiyor. Üç ürünün de üst kısmında düğme ve düğme deliği görüyoruz. Bu tutacakları birbirine bağlamak için kullanılıyor. Tutacakların geri kalan kısımlarında ise farklı kumaş çeşitlerinin birleştirildiğini görüyoruz. İsminin kırkyama olmasının sebebi de buradan geliyor zaten. Kırkyama, artmış veya işe yaramayan kumaşların birbirine dikilmesi sayesinde oluşturulan ürünlere verilen isimdir. Renkli tutacak ürünü ise adından da anlaşılacağı gibi birbirinden farklı renkte üç tutacaktan oluşuyor. Bu üründe de tutacaklar farklı büyüklüklere sahip. Tutacakların malzemesinde pamuklu kumaş tercih edilmiş. Tutacak çevrelerinin birbirinden farklı renklerde kumaşlar ile işlendiğini görüyoruz. Tutacakların üst kısmında ise çok şık kurdele tasarımı görülüyor. Bu tasarımın hem güzel görünüm hem de tutacakları birbirine tutturmak için eklendiğini görüyoruz. Tutacakların orta kısımlarında yorganlama tekniği kullanılmış. Bu teknik sayesinde desenleme işlemi yapılarak tutacakların daha göz alıcı hale getirildiğini görüyoruz. Son tutacak çeşidi olan dörtgen yapılı tutacaklarda da üst seviye işçilik kullanılmış. Üründe kırmızı rengin hakim olduğu kolayca görülüyor. Dörtgen alanların köşe noktalarına birer tane asma aparatı konulmuş. Bu ürünün her yere kolayca bırakılmasını sağlıyor. Diğer tutacaklarda olduğu gibi bunda da pamuklu kumaş tercih edilmiş. Pamuklu kumaş üzerine ise nakış tekniği kullanılmış. Nakış tekniği sayesinde tutacaklar üzerine birbirinden güzel ve ilgi çekici desenler yapıldığını görmek mümkün.

 

İşçilik Avantajı

Fırın tutacağı modelleri grubunda ürünlerin tamamı el yapımıdır. Bu sayede ürünlerin her bölümü tek tek incelenerek yapılmıştır. Kadın elinin hüneri ile yapılan ürünler hazır ürünlere göre çok farklı bir hava da duruyor. Renk seçimindeki doğru tercihler ürünlerin kolayca dikkat çekmesini sağlıyor. Üç çeşit fırın tutacağı içinde farklı işleme ve farklı desen kullanımı yapılması ürünlerin sıradan olmasını engelliyor. Ayrıca her ürünün kenar ve orta işlemelerinin güzelliği kullanılan işçiliğin ne kadar kaliteli olduğunu görmemizi sağlıyor. Yüksek işçiliğin sonucu ortaya çıkan özgün ürünler müşterilerin hem dikkatini hem de beğenisini kolayca çekiyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR