Sürdürülebilir Kozmetik Ürünleri

Sürdürülebilir kozmetik ürünleri hem ekonomik ve kaliteden ödün vermeyen kriterlere uyumlu hem de sosyal ve çevresel faktörleri koruyucu önlemler alarak yenilikçi teknolojilerle üretilen, günlük hayatta sıkça kullanılan kişisel bakım malzemelerine denir. Sürdürülebilir kozmetik ürünleri, tasarım, üretim ve pazarlama gibi üç temel kavram üzerinden günlük yaşamla bağdaştırılabilir. Bu ürünlerin üretim aşamasında kullanılan ham madde ve doğal enerji kaynakları ürünün ne derece sürdürülebilir olduğunu gösterebilir. Sürdürülebilir kozmetik ürünleri, tüm yapım aşamalarında insan sağlığını, doğal yaşam sistemini tehdit eden zararlı madde, kimyasallar ve kullanılan ambalaj açısından denetlenir. Bu denetlemelerin olumlu sonuçlanmasıyla ekolojik kozmetik sertifikası alınır. Bu ürünler, günlük hayatta kullanılan saç ve saç derisi, cilt, dişler gibi kişisel bakım ürünleri ile makyaj ürünleridir. Sürdürülebilir kozmetik ürünleri, el emeğiyle ve doğal malzemeler kullanılarak yapıldığından, paraben, sls, BHA-BHT gibi sağlığa zararlı maddeler içermez.

Sürdürülebilir Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Güzel görünmek, temiz ve bakımlı bir cilde, saçlara ellere sahip olmak kişisel bakım rutinlerinin olmazsa olmazlarındandır. Sürdürülebilir kozmetik ürünleri, doğal yapılarıyla temiz, bakımlı ve sağlıklı bir cilde ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Sürdürülebilir kozmetik ürünleri arasında saç bakım kremi, saç bakım sabunları, katı şampuanlar, saç şekillendiriciler, el, yüz ve vücut yağı, sabun, jel ve kremleri, diş macunları, kolonyalar ve daha pek çok ürün bulunur. Sürdürülebilir kozmetik ürünleri arasında bulunan saç bakım sabunları, katı şampuanları ve tonikleri saçları arındırır ve canlandırır. Yağ dengesini sağlar. Vücut yağı ve sabunları ise cildi arındırarak, beslenmesini sağlar. Kişisel bakımda en önemli alanlardan biri de diş sağlığı ve temizliğidir. Doğal malzemelerle üretilen diş macunu, dişlerin, diş etlerinin ve tüm ağzın bakımını yapar. Katkısız içerikleriyle öne çıkan ürünler diş ve diş eti hastalıklarına karşı korunmanıza da yardımcı olur.

Sürdürülebilir kozmetik ürünleri arasında yer alan limon, meyve ve farklı çiçeksi kokulara sahip kolonyalar, ellerinizi mikroplardan arındırmaya yardımcı olur, çiçeksi kokularıyla gün boyu temiz, ferah ve tazelenmiş hissetmenizi sağlar.

Sürdürülebilir kozmetik ürünleri doğal malzemeler ve yöntemlerle üretildiğinden yan etkileri yok denecek kadar azdır ancak ürünlerin içeriğinde bulunan yağ ve malzemelere farkında olmadığınız bir alerjiye sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, ürünleri kullanmadan önce kullanım talimatı önerilerine uymanız, herhangi bir olumsuz durumun önüne geçmenizi sağlar. Siz de Nahıl’daki sürdürülebilir kozmetik ürünleriyle kişisel bakım rutinlerinizi en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR