Nahıl İleri Dönüşüm Parkı Ürünleri

Tüketim atıkları kadınların eliyle yeniden hayat buluyor. Sürdürülebilir bir dünya için siz de nahil.com.tr adresindeki çevre dostu ürünlerden satın alın. İleri dönüşüm eski, kullanılmayan eşyaların veya atık kabul edilen ürünlerin yeni özellikler ve işlevler eklenerek tekrar hayata kazandırılması anlamına geliyor. İleri dönüşüm, yeni atık üretilmemesini, var olan kaynakların en etkin ve yaratıcı şekilde kullanılmasını amaçlar. İleri Dönüşüm, kavram olarak yeni olsa da uygulama olarak bize çok tanıdık. Anadolu’da yapılan çaput halılar da kavanozları saklama kabı olarak kullanmak da aslında birer ileri dönüşüm.           

Dünyamız giderek ısınıyor, doğal kaynaklar tükeniyor, atıklar çevreyi tehdit ediyor. Artık eski tüketim alışkanlıklarımızı geride bırakmanın zamanı geldi. Geri dönüşüm, ileri dönüşüm, yeniden kullanım yeni yaşam tarzımız olmalı. Bir fabrikanın kumaş atığı kadın emeğiyle üretilen bir ürünün ham maddesi olabilir. Daha sürdürülebilir bir dünya için, eskimiş kotlardan yapılan çanta ve yastıklar, kullanılmayan kravatlardan yapılan defterler, âtıl haldeki kolilerden dönüşmüş saklama kutularını kullanarak çevremizi koruyabilirsiniz.

Siz de atmayın, kenarda bekletmeyin, değerlendirin. Kullanılabilir durumdaki eşyalarınızı yeniden hayat bulmaları için KEDV’e bağışlayın! Bireysel ve kurumsal olarak yapmış olduğunuz kıyafet, eşya vb. bağışlarınızın satışından elde edilen gelir ile programlarımız için gelir yaratmamıza destek olabilirsiniz.

Satışa uygun olmayan, defolu ürünler Nahıl İleri Dönüşüm Parkı'nda yer alan atölyelerde kadınlar tarafından tamir edilip, dönüştürülerek satışa uygun hale getirilir. Böylece hem kadınlar için sürekli bir gelir kaynağı hem de sürdürülebilir ve atıksız bir tüketim anlayışı oluşturmayı hedeflemekteyiz. 

Eski ve kullanılmayan eşyaların ileri dönüşümü ile ortaya çıkan ürünleri Nahıl İleri Dönüşüm Parkı ve nahil.com.tr'den satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR