Defter Modellerimizi İnceleyin

Günlük hayatta en çok kullandığımız ürünlerin başında kırtasiye malzemeleri gelir. Özellikle okul çağında birden fazla çocuğu olan aileler kırtasiye ürünlerinde ciddi paralar harcıyorlar. Böyle bir durumda her aile ekonomik ve uzun ömürlü ürünler almak ister. Kırtasiye malzemesi ne kadar dayanıklı olursa aynı ürün için yapılan masraf o kadar az olacaktır. Bunun bir de çocuk yönü var.

 

Çocuklar ise kullandıkları malzemelerin göz alıcı ve sadece kendilerinde olmasını isterler. Bu sayede de kendilerini çok farklı hissederler. Kırtasiye ürünlerinde en çok tüketilen malzeme defterlerdir. Bu faktörlerin bilincinde olan işletme değişik defter çeşitleri bulundurarak müşterilerin ilgisini çekiyor. İşletme, normal defterlerin yanında el yapımı defter kılıflı ve geri dönüşüm defter çeşitleri de bulundurarak farklılık yaratıyor.

 

El Yapımı Defterlerin Farkı

Nahıl’ın bulundurduğu defter çeşitleri içerisinde en göz alıcı grup el yapımı defter kılıfları ile satılan defter grubudur. Bu defterler sıradan defter olma özelliğinin çok ötesinde. Defterlerin farkı; kullanılan işçilik, malzeme kalitesi ve dizayn şekli ile kendini belli ediyor. El yapımı ürünler olduğu için gayet sağlam bir yapıya sahipler.

Defter yaprakları dağılmayacak ve kolay kolay deforme olmayacak şekilde yapılmış. Defterin kapağında keçe, keten ve kumaş kullanılmış. Kapak üzerine yapılan birbirinden güzel işlemeler büyük küçük herkesin ilgisini çekecek nitelikteler. Keçe üzerinde mandala desenleri çevrenizde kolay kolay göremeyeceğiniz bir işçilikle işlenmiş.

Ayrıca kuş figürleri ve isteğe bağlı harf desenleri de aynı güzellikte işlenmiş. Defterler bu özellikleri sayesinde sizi farklı hissettirecek. Harf desenli defterlerde kendi isminizin veya sevdiklerinizin isminin baş harfini işletebilme şansına sahipsiniz. Kullanılan keten kumaş defterlere ayrı bir hava katıyor. Bunun yanında defter üzerine çekilen tül ayrıntısı da ayrı bir görsellik ekliyor. Bu kadar işçiliğin kullanıldığı ve malzeme olarak en kaliteli malzemeler ile üretilen bu defterlerin piyasada fiyatı çok yükseklerde geziyor.

Çünkü bunlar özel üretim grupları arasına girdiği için fiyatlandırma da ona göre yapılıyor. Nahıl ise bu defterleri uygun fiyat ile alıcıyla buluşturuyor. İster hediyelik ister özel ihtiyaçlar için alacağınız defterler piyasanın çok altında bir fiyata sizi bekliyor. Bir başka ayrıntı ise geri dönüşüm defter grubunda.Nahıl doğa için de çalışmayı unutmadı.

 

Doğa Dostu Ürünler

Defter Çeşitleri içinde ağırlıklı olarak el yapımı defter kılıfları ve geri dönüşüm defter gruplarına öncelik verilmiştir. Doğanın temiz tutulması çöpler ile yaşanılmaz hale getirilmemesi hem bizim hem de çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir. Geri dönüşüm sayesinde doğal kaynaklar daha az tüketilir ve çöp oluşumu en aza indirilir. Ayrıca ülke ekonomileri içinde geri dönüşümün faydası çok büyüktür.

İşletme bu bilinçle ürün yelpazesi içerisinde geri dönüşüm ürünlerine de yer vermiştir. Bu sayede hem doğa dostu olma özelliğini hem de ülke ekonomisine katkı sunan kuruluşlar bünyesinde olmayı amaçlamıştır. Defterlerin kapaklarında kullanılmış kravatlardan elde edilmiş kumaşlar mevcuttur. Bu kravatlar defter kapağında güzel motifler oluşturacak şekilde dizayn edilmiştir. Ürün kapağının farklı renk ve özellikte kumaşlardan oluşma nedeni budur. Çünkü birden fazla kravat kullanıldığı için her kravat kendi özelliğini gösteriyor. Kumaşların kesimi birleştirilmesi ve dikimi el yapımıdır.

Ürüne bakınca bunun farkını kolayca görmek mümkün. El yapımındaki kalite sayesinde kumaşların deforme olması veya dağılması gibi bir durum söz konusu değil. Özellikle yaşlı müşterilerin deftere bakınca eski günlere gideceği tarzda bir defter modeli. Kullanılan eski model kravatlar bizleri bir anda 80 ve 90 yıllarına götürüyor. Tüm defter ürünleri Kadın Emeğini Destekleme Vakfı’nın desteklediği kadın üreticilerin el emeği ile üretilmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR