Kuru Gıda

Kuru gıda taze ürünlere göre daha uzun süre kullanım ömrüne sahiptir. Un, bakliyat, sebze ve meyve gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kuru gıdalar mutfaklarda her an elinizin altında olan malzemelerdir. Nahıl kuru gıda ürünleri kadın üreticiler ve kadın kooperatifleri tarafından özenle üretilen doğal lezzetlerden oluşur. Her yörenin kendine özgü ürünlerinden hazırlanan ürünler ile yöresel lezzetlere nahıl.com.tr adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Üretimde Geleneksel Yöntemler

Ülkemizin her bölgesinde kendine has yetişen ürün zenginliğini sofralarınızla buluşturan kuru gıda ürünlerimiz emekçi kadınlar tarafından geleneksel yöntemlerle hazırlanır. Nahıl kuru gıdaların en büyük özelliği fabrikasyon üretim olmamasıdır.

Siyez bulguru gibi bakliyat çeşitleri yetiştiği yöreden özenle paketlenir. Tarladan paketlenme aşamasına kadar el emeği ve doğal işlemlerden geçirilen ürünlerde katkı maddesi bulunmaz. Kuskus ve erişte gibi ev lezzetleri de kuru gıda ürünler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kepekli kepeksiz besleyici doğal un çeşitlerini ekmek ve hamur işlerinde kullanabilirsiniz. Ev usulü yöntemlerle ambalajlanan ürünler ile çocuklarınız, aileniz ve sevdikleriniz için lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Ispanak ve maydanoz gibi kurutulmuş ürünler yemeklerinize lezzet katan yardımcı ürünlerdir. Sıcak bölgelerde tamamen doğal ortamda kurutulan kuru gıda sebzeler vegan ve katkısızdır. Geleneksel üretim ile elde edilen kurutulmuş sebzelerin, içeriğindeki vitamin ve mineral gibi faydalı bileşenlerinde bir kayıp olmaz. Zengin besleyici özellikleriyle taze halindeki değerlerini koruyan kurutulmuş ürünleri dört mevsim mutfağınızda kullanabilir, çorba ve salata hazırlarken ekstra lezzet katabilirsiniz.

Doğal Kuru Gıda Ürünleri

Tüm gıda ürünlerinde olduğu gibi kuru gıda kategorisinde yer alan ürünlerde de doğal ve sağlıklı malzemeler kullanılır. Ürün yelpazesinde herkesin tercihlerine göre değişen zengin bir çeşitlilik vardır. Örneğin erişte gibi un ile hazırlanan ürünlerde gluten tercih etmeyenler için glutensiz olarak hazırlanan alternatifler de bulabilirsiniz.Yöresel lezzetlerden kurutulmuş meyve ve kuruyemişleri ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalık veya  ikramlık olarak kullanabilirsiniz.

Nahıl olarak Türkiye’nin dört bir yanından kadın üreticilerin doğal ürünlerini sizlerle buluşturuyoruz. En sevdiğiniz kuru gıda ürünlerine Nahıl Dükkan veya online olarak kolayca ulaşabilir ihtiyaçlarınıza göre hemen sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR