El Yapımı Kolye Modelleri

Elbise, kazak ya da gömlekleri kolye ile ön plana çıkarabilmek mümkündür. Kolye, uzun, kısa, zincirli, incili gibi modelleri olan takı malzemesidir. Kombinlerinize uyumlu kolyeler tercih ederek şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Giyeceğiniz kıyafet spor bir tarzda ise buna uyumlu bir kolye seçmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde klasik bir kıyafet seçiyorsanız da buna göre kolye seçebilirsiniz. Kolyeler insanlar için son derece şık parçalardır. Bu parçalar ile kıyafetlerinize, ayrı bir hava katabilirsiniz. Günlük olarak tercih etmiş olduğunuz kıyafetleri bile, kolye ile şık bir hale getirebilirsiniz. Farklı renk ve modellerdeki kolyeler, sizi sıradan olmaktan alıkoymaktadır. İşletmemiz sizlere sunmuş olduğu el yapımı kolye modelleri tam da size uyum sağlayacak parçalardır. Kolyeler vücudunuzun düştüğü bölgeleri ön plana çıkarmaktadır. Yani vücudunuzun güzel olan bir yerini, kolyeler yardımıyla daha güzel gösterebilirsiniz.

 

Kolye Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Kıyafetinize tamamen karar verdiniz fakat halen bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız, bunlar takılarınız olabilir. Takıların içerisinde kolyenin apayrı bir önemi vardır. Özellikle el yapımı kolyeler, şık ve resmi bir görünüm kazanmanızı sağlar. El yapımı kolyelerin diğerlerinden farkı emek sarf edilmesinden dolayıdır. Kimileri sadece kolye satışı yaparak maddi geçimini sağlamaktadır. El yapımı kolye tercihi yaparak bir bakıma onlara destek olabilirsiniz. Doğru seçilmiş bir kolye yardımıyla, kıyafetlerinize son dokunuşları yapabilirsiniz. Birbirinden farklı modellerle şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Kadın kolye modelleri her sene çok popülerdir. Çünkü pek çok kadın, kıyafetlerine ufak bir dokunuş daha yapmak istemektedir. Bunun içinde kolyelerden yardım alabilmektedir. Ayrıca seçtiğiniz kolye modelleriyle tarzınızı da yansıtabilirsiniz. Kolye uyumuna dikkat edilirken, yüz şekli de çok önemlidir. Buna göre bir seçim yaparak, kolyenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Oval bir yüze sahipseniz, her boy kolyeyi kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüz uzunsa, 40 ya da 45 cm uzunluktaki zincir kolyeleri kullanabilirsiniz. Kalp şeklinde bir yüzünüz var ise, gerdanlık ya da kısa kolyeleri de tercih edebilirsiniz. Yüz şekliniz kolye modellerini seçmekte, en önemli kriterlerinizden birisi olabilmektedir.

 

Kolye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birbirinden şık kadın kolye modelleri, şıklığınızın en önemli tamamlayıcılarındandır. Seçmiş olduğunuz kolyenin boyu bile, kıyafetinizin görünümü önemli ölçüde etkilemektedir. Kolye boyu seçerken bazı durumlara dikkat edilmelidir. Bir kolye seçmeden önce, gerekirse boynunuzun ölçüsünü almanız gerekmektedir. Böylece kendiniz için uygun kolye boyu ölçüsünü daha kolay bulabilirsiniz. Diğer taraftan, kolyeler yardımıyla, dikkat çekilmek istenen bölümler ön plana çıkarılabilmektedir. Fakat bunda da kolyenin boyu çok önemlidir. Boyun ölçüsü almak, gerdanlık ya da chocker tarzda bir kolye takılacaksa daha önemlidir. Çünkü bu tarz kolyeler diğerlerine göre daha zor seçilmektedir. Boyun ölçüsüyle işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Boyun ölçünüzü bir mezura yardımıyla alabilirsiniz. Gerdanlık ya da tasma biçiminde olan kolyeler, ince boyunlu kişilere daha çok yakışmaktadır. Köprücük kemikleri güzel olanlar ise, bunu vurgulamak için bir zincir tercih edebilmektedir. Uzun ve zarif boyunları olanlar ise, kısa zincir tarzdaki kolyeleri tercih edebilmektedir. Kolyenin boyunu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de kendi boyunuzdur. Kendi boyunuz kısa ise buna göre kısa bir zincir seçmeniz gerekmektedir. Nahıl’ın size sunmuş olduğu siyah kolye ya da bordo iğne oyası kolyelerle sizde çok şık olabilirsiniz.

Kendiniz için en iyi kolyeyi bulmak istiyorsanız, kısa bir araştırma yaparak kolayca bulabilirsiniz. Kadın kolye modelleri, uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmuştur. İçlerinden herhangi birisi değerlendirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR