Şemsa Güneş Ocağı

Çevre kirliliği ve küresel ısınmanın Dünya'yı geri dönülmez bir sürece sürüklediği bir döneme girdik. Enerji kaynaklarının bilinçsiz kullanımı ve fosil yakıtların aşırı tüketimi bu sürecin en büyük nedenlerindendir. Bilim insanları bu süreci durdurmak ve Dünya'yı çöküşten kurtarmak için çok sayıda araştırma yapıyor. Bu araştırmaların sonucunda ortaya çıkan en etkili yöntem ise yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımıdır. Yenilenebilir enerji; asla tükenmeyen, sürekli kendini yenileyen ve çevreye zararı olmayan enerji kaynakları demektir. Rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, hidroelektrik santralleri, biokütle enerjisi, jeotermal enerji yenilenebilir enerji kaynaklarına örnektir. Bu enerji kaynaklarının kullanımın yaygınlaştırılması sayesinde Dünya daha temiz ve daha yaşanılabilir bir yer haline gelebilir. Ülkemiz; konumu sayesinde dört mevsim boyunca en fazla güneş ışığı alan bölgelerden birisidir. Bu özellikte güneş enerjisinin kullanımı için çok uygun olduğu anlamına geliyor. Güneş enerjisi kullanımı yaygınlaşması ise daha düşük fatura ve daha az çevre kirliliği anlamına gelmektedir. Bu yüzden de çevremizde güneş enerjisi ile çalışan ürünlerin yaygınlaştığını görmekteyiz. Nahıl da bünyesinde çevre dostu ve güneş enerjisi ile çalışan güneş ocağı modelleri bulundurmaktadır. Güneş ocağı kullanımı sayesinde daha az elektrik tüketerek aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

 

Ürünün Özellikleri

Güneş ocağı modelleri son zamanlarda kullanımı ve sayısı artan ürünlerden biridir. Bu ürünlerin en güzel tarafı mutfak masrafını düşürmesi ve çevreye zararının hiç olmamasıdır. İşletme bünyesinde bulunan güneş ocağı, hem tasarımı hem de kullanışlılığı sayesinde işinize çok yaracak özelliktedir. Ürünün ağırlığı 2250 gramdır. Bu ürünün çok hafif olduğu anlamına geliyor. Hafif yapısı sayesinde taşınması da kolaydır. Ürünü kolayca taşıyabildiğiniz için güneşi konumuna göre istediğiniz yere kolayca götürmek mümkün. Ürünün bir aşka özelliği ise fazla yer tutmaması. Bu da bize daha geniş hareket alanı sunuyor. Ayrıca pişirme işlemini yapacağımız alanda fazla yer işgali olmayacağı için çalışma alanımızın daha geniş olmasına gerek olmadığı anlamına geliyor. Ürün katlanabilme özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde de işimiz bitince ürünü katlayıp istediğimiz yere koyma şansımız var. Ayrıca piknik ve kamp gibi etkinliklerde katlayarak yanımızda götürüp her yerde kurulumunu kolayca yapabiliriz. Elektrikli ocakların ve tüplü ocakların en büyük tehlikeleri patlama ya da yanma risklerinin olmasıdır. Bununla ilgili çok sayda haber okuduk ve gördük. Bu ürünlerde ise patlama ya da yanma olayı söz konusu değil. Ürün; hem ekonomik hem çevreci hem de güvenli olma özelliklerinin hepsini taşıyor. Mutfaklarda hepimizin en büyük şikayetlerinin başında tencerelerinin dibinin tutması olayı geliyor. Can sıkıcı olan bu durum, temizliği de zor olduğu için kişilerin çok uğraş vermelerine neden olur. Bu ürünlerde ise ateş faktörü olmadığı için tencerenin dibinin tutması gibi bir olay görülmez. Yemek pişirdiğimiz kap ocak içerisinde ne kadar kalırsa kalsın dip tutma olayı yaşanmaz. Güneş fırınlarında; kızartma ve tandır dışında tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir pişirme yöntemi olduğu için de sizler için ekstra avantaj sağlamış oluyor.

 

Güneş Ocağı Ürün İçeriği

Güneş ocağı modelleri ortak bazı özelliklere sahiptir. Bir güneş ocağı kullanışlı, hafif ve pratik olmanın yanında basit yapıya sahip olmalıdır. Firmanın ürünü, çok basit yapı da tasarlanmış. Katlanabilir folyo ile üçayak diye tabir ettiğimiz tencere taşıyıcı altlıktan oluşuyor. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olduğu için kullanıcıya ekstra iş yükü getirmiyor. Bu özellik sayesinde de kullanıcı üşenmeden defalarca kurup kullanabiliyor. Ürün basit yapısının yanında uygun fiyat avantajına da sahip.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR