Mutfak Önlüğü Çeşitleri

Kadınların yaşam alanları arasında en yoğun olarak kullandığı mutfaklarda iş yaparken üstlerindeki giysilere yağ, su ve kir bulaşmasın diye kullandıkları mutfak önlükleri koruyucu niteliktedir. Bir tek ev mutfaklarında değil, lokanta, kafeterya, yemek şirketleri gibi iş yerlerinde de mutfak önlüğü kullanımı yaygındır. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın desteklediği kadın üreticilerin ürettiği el yapımı mutfak önlüğü satışları Nahıl’ın internet sitesinde satışa sunulmakta ve kadınlara bu sayede ekonomik destek sağlanmaktadır.

 

Özenle Hazırlanmıştır

Sitede satışa sunulan mutfak önlüğü seti özenle hazırlanmıştır. Set önlük ve el bezinden oluşmak üzere iki parça halinde satılmaktadır. Çok kullanışlı olan bu ürün makinede yıkanabilir, ütülenebilir. Mutfak önlüğü tek parçadan oluşmakta boyundan ve bel kısmından bağlamalı olarak hazırlanmaktadır. Dikiş ve bağlantı kısımları son derece sağlam yapılan ürün uzun süre kullanıldığında bile deforme olmamakta ve bağcıkları kopmamaktadır. Genel olarak üst kısmında bir cep bulunan bu önlükler son derece şık olup uzun süre kullanılabilecek kumaşlardan imal edilmiştir. Önlükler farklı renk, desen ve süslemelerle elde dikilmiş olup her evde bulunması gereken mutfak ürünleri arasında yer alan bir ihtiyaçtır. Sitemizden alacağınız mutfak ürünlerinde kullanılan kumaşlar otantik kumaşlar olduğu için insan sağlığına olumsuz etkisi olmaz. Mutfak önlükleri anti-alerjen el dokuma ipliklerden üretilmiş ve çeşitli tasarımlarla mutfak önlüğüne dönüştürülmüştür. Solmayan renklerden üretilen mutfak önlükleri görüntü olarak da çok zarif bir sadeliktedir. Emeğin elde en güzel zanaata dönüştüğü orijinal farklı ve kişiye özel mutfak önlükleri ile mutfak işlerini yapmak son derece zevkli olacaktır. Koruyucu özelliği ile üstünüzdekiler kirlenmeden pratik olarak işlerinizi yapabileceksiniz.

KEDV’in desteklediği kadın kooperatifleri tarafından hazırlanarak sayılı şekilde satışa sunulan mutfak önlük setlerini ihtiyacınız için alırken bir yandan da bu sayede dar gelirli kadın üreticilere destek olursunuz. İhtiyacınız olan ve organik olarak hazırlanan önlükleri piyasa değerinden daha uygun fiyata almak mümkün olup ayrıca önlüğe ödediğiniz meblağ hayırlı bir amaca destek olarak gitmektedir.

 

Dikim Aşaması

Gabardin ve kutnu cinsi kumaşlardan hazırlanan mutfak önlüğü dikimi usta ellerden çıkmaktadır. Dikiş ve kesimi muntazam şekilde hazırlanan mutfak önlükleri ortalama ebatlarda hazırlanarak her bedene uyum sağlayacak büyüklüktedir. Beyaz zemin üzerine çizgili ve ya düz kumaş ve kenar dantellerle süslenerek hazırlanan önlükler son derece göz alıcıdır. İki katlı olarak hazırlanan önlükler su ve yağ geçirmez özelliktedir. Set içerisinde yer alan kurutma bezi ile gerektiğinde eller gerektiğinde diğer mutfak ürünleri kurutulur. Emici özelliğine sahip kumaşlardan elde edilen kurulama bezi kullanışlı büyüklüktedir. Şık model ve kumaşlardan el emeği ile dikilen mutfak ürünlerinin fiyatları 45.00 TL ile 65.00 TL arasında değişmektedir. Gayet uygun fiyatlı olan bu ürünleri yeni evlenecek çiftler için de satın alabilir, kendiniz mutfakta kullanabilir hatta sevdiklerinize şık bir hediye niyetiyle götürebilirsiniz. Ayrıca mutfak önlüklerini toplu olarak satın alabilir bu toplu ürünleri iş yerinizin promosyon ürünü niyetiyle dağıtabilirsiniz.

Sitede satışa sunulan tüm ürünler gibi mutfak önlükleri de tamamen el yapımıdır. Siteyi sevdiklerinize, dostlarınıza önerebilirsiniz. El emeği ürünlerle dolu sitede istediğiniz ürünleri bulabilirsiniz. Kadının ülke ekonomisinde yer alarak hem kendi ailesinin geçimine katkı sağlaması hem de ülke ekonomisine el emeği ile katkı sunması amacıyla sitemiz bu alanda desteği sağlamaktadır. Kadın dostu olarak sitemizin müdavimi olabilirsiniz. Sitemizden yapılacak, çevrimiçi alışveriş ile tek ya da mutfak önlük setleri kapınıza kadar teslim edilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR