Nahıl İleri Dönüşüm Parkı

Nahıl İleri Dönüşüm Parkı 15 Haziran’da İstanbul Kasımpaşa’da açıldı!

KEDV olarak sürdürülebilir, çevre dostu ve sağlıklı bir yaşamı kadınların liderliğinde ve dayanışmayla inşa etmeye yepyeni bir girişimle devam ediyoruz. İstanbul Kasımpaşa’daki Nahıl İleri Dönüşüm Parkı ile tüketim atıklarını kadınlar eliyle yeniden ekonomiye kazandırarak hem kadın girişimciliğini desteklemeyi hem de kent halkı arasında dayanışma, çevre kirliliği ve israf konularında farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz. 15 Haziran’da Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katıldığı Nahıl İleri Dönüşüm Parkı açılışımızda gönüllülerimiz, destekçilerimiz, birlikte çalıştığımız kadınlar ve kadın kooperatifleri ile bir aradaydık.


Nahıl İleri Dönüşüm Parkı’nda neler yapıyoruz?

Topluyoruz: Kurum ve bireysel bağışçılardan ev eşyası ve giysileri teslim alıyoruz.
Ayrıştırıyoruz: Gönüllüler ve üretici kadınlar ile birlikte gelen bağışları sınıflıyor, etiketliyor ve depoluyoruz.
Dönüştürüyoruz: Bağışların bir kısmını ya tamir ediyor ya da yeni ürünlere dönüştürüyoruz.
Kaynak yaratıyoruz: Bağışlanan eşyaları ve ileri dönüşümle elde edilen ürünleri satışa sunuyor, yeni projelerimiz için kaynak yaratıyoruz.

Nahıl İleri Dönüşüm Parkı’ndan, Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında çeşit çeşit ikinci el ev eşyası ve giysi satın alabilir, kullanılmayan eşyaların kadınların eliyle yeniden hayat bulduğu atölyelere ve kültür-sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.


Kullanmadığınız Tüm Eşyalarınıza Talibiz!

Siz de atmayın, kenarda bekletmeyin, değerlendirin: Kullanılabilir durumdaki kıyafet ve eşyalarınızı yeniden hayat bulmaları için KEDV’e bağışlayın!

Tüm illerden Nahıl İleri Dönüşüm Parkı adresine bağış yapabilir, sorularınız için telefon ya da e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Nahıl İleri Dönüşüm Parkı


İletişim ve detaylı bilgi için
Kaptanpaşa Mah. Kasımpaşa Zincirlikuyu Cad. No: 168/A Beyoğlu, İstanbul
0212 741 44 19
[email protected]
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR