Kuru Meyve

Paketlenmiş, fabrikasyon ürünlerin aksine kuru meyve ürünleri daha sağlıklı bir atıştırmalık olarak öne çıkar. Atıştırmalık olarak tüketiminin yanı sıra diyet yapan ya da sporla uğraşan insanların öğünlerinde de kuru meyveler sıklıkla yer alır. Doğru miktarda tüketilen kuru meyveler, kilo kontrolü sırasında yardımcı olurken bir yandan da vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Kuru meyve nerede satılır konusunda merak eden kişiler Nahıl üzerinden el emeği ön planda tutularak üretilen kuru meyve çeşitlerini inceleyerek temin edebilir.

Kuru Meyve Faydaları

Kuru mevye faydaları arasında sindirim sisteminin dostu olması ve içerdiği lif miktarı bakımından zengin olması gösterilebilir. Kuru meyve yemek sağlıklı mı diye sorgulayanlar için birçok yararı olan kuru meyvelerin faydalarından bazılarını da aşağıda bulmak mümkündür:

  • Tatlı krizini önleyerek vücuda yapay şeker alınımın önüne geçer.
  • A, B1, B2, C, E, K gibi vitaminlerden bir ya da birkaçını içeren meyveler sayesinde bağışıklık sistemine destek olur.
  • Yüksek besin değerleri ile tokluk hissiyatını artırır.
  • Sindirim sistemine yardımcı olarak çeşitli sindirim ya da mide rahatsızlıkların çözümü olur.
  • Akne gibi cilt bozukluklarını engelleyerek cilt güzelliği ve canlılığı sağlar.

Bununla birlikte kuru meyveler kilo yapar mı diye de düşünülebilir. Bu konuda kuru mevye çeşitlerini de diğer besinlerde olduğu gibi kararınca tüketilmelisi gerektiği unutulmamalıdır. Aksi halde kuru meyveler kilo kontrolünü sağlamaktan ziyade kilo aldırıcı besinler haline gelir.

Kuru Meyve Çeşitleri

Kuru mevye çeşitleri nelerdir diye araştırıldığı zaman ilk olarak üzüm, kayısı, hurma gibi ürünler kuru meyve çeşitleri arasında daha çok bilinen ve tüketilen ürünler olarak ön plana çıkar. Daha çok bilinen kuru meyveler dışında muz, limon, ananas, mango gibi çeşitli meyvelerin de kuru halini tüketmek mümkündür. Nahıl sayfasından Alaşehir Sultaniye üzüm, Alaşehir Antep karası üzüm ve Defne dalı hurma kurusu gibi kuru meyvelere ulaşılabilir. Ara öğünler başta olmak üzere günün her anında ihtiyaç duyduğunuz kuru meyve çeşitlerini siz de el emeği ile özenle ortaya koyan üreticilerden Nahıl üzerinden güvenle temin edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR