Mutfak Ürünleri - Nahıl Tasarım Ürünleri

Kadınların zamanının en fazla geçtiği mekân hiç kuşkusuz ki mutfaklardır. Her kadın kullandığı mutfağın büyük ve ferah olmasını ister. Bu istek her ailenin yerine getirebileceği türden bir istek değildir. Çünkü büyük ve ferah mutfak demek büyük ev anlamına geliyor. Bunun olması ise ailelerin ekonomik gücüyle ilgili bir durumdur. Bu isteklerin yanında daha makul olan ve her ailenin yapabileceği küçük istekler de vardır. Örneğin her kadın mutfağında küçük ve pratik çözümler üreten yardımcı aksesuarlar ister. Bu aksesuarlar kadınların işlerini yapmasına yardımcı olur. Ayrıca mutfak eşyalarının sahip olduğu küçük farklılıklar ve süslemeler mutfağa bir ayrıcalık katacaktır. Eşler tarafından alınmış hediyelik mutfak ürünleri kadınların hem cinsleri ile olan rekabetlerinde onları fazlasıyla mutlu edecektir.

 

Kullanılan Detaylar

Mutfak eşyalarında kullanılan ve yapılan küçük değişiklikler mutfağın çehresinde büyük farklılıklar yaratır. El yapımı olan ürünlerin havası mutfağa farklı bir görünüm katar. Mutfak eşyaları, belirli standartlar çerçevesinde alıcısını buluyor. Nahıl mutfak ürünleri kategorisinde bu standartların dışına çıkıyor. Şişe kılıfları, altlıklar, değişik renk ve desende önlükler, yine değişik renk ve desende tutacaklar, peçete ve masa örtüleri ile bambaşka bir mutfak görünümü ortaya çıkıyor. Mutfağa giren misafirler bu havayı anında fark edip hayran kalacaklar. Örneğin mutfak eşyalarının bir parçası olan peçetelerde bilinenin dışına çıkılıyor. Hepimiz peçete deyince klasik kağıt peçeteleri düşünürüz. Nahıl ise el yapımı bez peçeteler ile farklılık yaratmış. Peçeteler üzerindeki işlemeler ise servis esnasında mutfağın zenginliğini fazlasıyla gösterecek türde. Aynı farklılığı bardak altlığı ve nihale grubunda da görmek mümkün. Özgün işçiliğin ve el yapımının kendini gösterdiği ürünler her insanın mutfağında mutlaka olmasını isteyeceği türden ürünler. Mutfak önlükleri el işlemeleri ile öne çıkıyor. Mutfak önlüklerinde geleneksel motiflerin ön plana çıktığını görüyoruz. Rengârenk tutacaklar ise mutfağa ayrı bir renk katacak cinsteler. Tutacaklar, farklı şekil ve desenlere sahipler. Yaprak şeklinde tutacaklar olduğu gibi kare tutacaklar da mevcut. Tutacakların tamamı el yapımıdır. Kullanılan işlemeler, motifler ve süslemelerin tamamı el yapımı ürünlerdir. Mutfak eşyaları grubunda güneş ocaklarını bile bulmak mümkün. Geniş ürün yelpazesi sayesinde her türden ürüne ulaşmak mümkün oluyor.

 

Seramik Detay

Mutfak ürünleri birbirinden farklı çok sayıda parçadan oluşuyor. İşletme bu parçalardan her birini farklı dizayn ederek müşterilerinin ilgisini çekiyor. Seramik ürünlerde de bu ayrıntıyı görmek mümkün. Seramik ürünler üzerinde boyama ile yapılan işlemeler dikkatimizi çekiyor. Birbirinden şık işlenmiş motifler ürünlerin farklı kimliğe bürünmelerini sağlamış. Yapılan süslemelerde kullanılan boyalar özel yapıları sayesinde yıkama esnasında çıkmama özelliğine sahip. Mutfak eşyaları, yapılan bu dokunuşlar sayesinde hediyelik eşya pazarında da ilgi çekilmesine yardımcı oluyor. Sadece bilinen hediyelikler dışına çıkılarak mutfak malzemelerinden de çok güzel hediyelikler oluşturulabileceğini görüyoruz. Nahıl’daki ürünler Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın desteklediği kadın kooperatifleri tarafından üretiliyor. Ürünlerdeki özgünlük buradan geliyor. Ayrıca bir kadının ruh halini yine bir kadın anlar cümlesinin ne kadar doğru olduğunu bu ürünlerde daha rahat görüyoruz. Kadınlar mutfağı çok iyi tanıdıkları için yaptıkları tüm işler de mutfakta nasıl farklılık yaratabilirim düşüncesinin hakim olduğunu kolayca görüyoruz. Ayrıca el yapımı olan ürünler hem emek hem de kalite bakımından da farklı olma özelliğine sahip. Fabrikasyon ürünlerin sahip olamadığı incelik ve işçiliği bu ürünlerde görüyoruz. Ürünler piyasadaki el yapımı ürünler ile karşılaştırıldığında daha ekonomik ve daha cazip fiyatlara sahipler. Bu yönleri ile de diğer ürünlerden ayrılıyorlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR