Zeytin ve Zeytinyağı

Zeytinyağı ve zeytinyağı Akdeniz ve Ege mutfağında önemli bir yere sahiptir. Kalitesi, meyvemsi aroması ve lezzetiyle, akla gelebilecek hemen her tür Türk yemeğinde kendine yer bulur. Ayrıca, 210° ısıya kadar dayanıklıklıdır. Pişirme sırasında lezzetini ve besin değerlerini korur. Zeytin ve zeytinyağı salatalarda kullanılmasının yanı sıra taze domates, salatalık, biber, soğan veya közlenmiş kırmızı biber gibi yiyeceklerle uyum sağlar. Makarna ile servis edilen ekmeklerde, böreklerde ve soslarda zeytin ve zeytinyağı kullanılır.  

Zeytinyağı Çeşitleri

Kalite ve sağlıklı yaşam ile eşanlamlı olan zeytinyağı, sevdiğiniz yemeklerin lezzetini önemli ölçüde artırır. Bu yağın, çıkarma yöntemlerine göre tanımlanan farklı dereceleri vardır. Sızma Yağı, yemek pişirme ihtiyaçlarınız için satın alabileceğiniz en yüksek dereceli yağdır. Zeytinin gerçek lezzetini sunar ve yeşilimsi altından parlak yeşile değişir. Sızma yağı ayrıca sote ve fırınlama amaçları için ve salatalar için de idealdir. Rafine natürel yağ, doğal yağın rafine edilmesiyle elde edilir ve çok amaçlı iyi bir yemeklik yağdır. Saf yağ, rafine zeytinyağı ve sızma yağın bir karışımıdır ve sote etmek ve fırınlamak için kullanılabilir. Limonlu zeytinyağı gibi farklı çeşitleri ise salata sosunda kullanmak için ideal bir seçenektir. Ayrıca ızgara sebzelerin, tavukların veya balıkların üzerinde kullanmak için de gerekli bir yağdır. Bunun dışında kaliteli zeytin ve zeytinyağı çeşitli mezelerde de kullanılabilir. Böylece sofranızda birçok seçeneğe yer verebilirsiniz.

Zeytin ve Zeytinyağı Özellikleri

Besin değeri sınıfına, tadına, hasat yöntemine bağlı olarak zeytin ve zeytinyağı farklılık gösterir. Zeytinyağı tadı, zeytinlerin elde edildiği bölgeden bölgeye değişir. Bazı markalar, yemeklerinize daha fazla lezzet katan sarımsak, turunç gibi aromalı yağlar da sunar. Mutfağınızda zeytin ve zeytinyağı kullanarak siz de damak zevkinize hitap eden yemekler yapabilirsiniz. Nahıl ürün yelpazesi, çok çeşitli tatlardan oluşur. Yoğunluk ve tatların yanı sıra farklı çeşitler, boyutlar ve ambalajlara sahip zeytin ve zeytinyağı seçenekleri Nahıl ayrıcalıklarıyla sizlere sunulur. Doğal, kaliteli ve lezzetli zeytin ve zeytinyağlarıyla siz de sofralarınızı zenginleştirebilir, sevdikleriniz için en özel tarifleri rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR