BİZ KİMİZ?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılında dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmesini desteklemek amacıyla kuruldu. Kuruluşundan bu yana, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışıyor. 2001 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “vergi muafiyeti tanınan vakıf” statüsünü kazanan KEDV, dar gelirli kadınların yoksullukla mücadeledeki uzmanlıklarına, ailelerini ve toplumu geliştirme, dönüştürme güçlerine inancıyla, onlarla ilkeli bir ortaklık anlayışıyla çalışıyor, tüm projelerini onların ve çevrelerinin sinerjisiyle geliştiriyor, yerel yönetimler ve toplumdaki diğer aktörlerle işbirliği yapıyor.

KEDV, toplum temelli hizmet modeli ve MEDCHILD ödüllü yenilikçi eğitim yaklaşımı ile çocuk bakım ve eğitim hizmetlerini (Mahalle Yuvaları, Oyun Odaları, Oyuncak Kütüphaneleri gibi) dar gelirli mahallelerde yaygınlaştırıyor. Kadınlara iş modelleri geliştirme, ürün geliştirme, mikro kredi, pazarlama ve satış desteği sağlıyor. Kadın merkezli yerel kalkınma örnekleri yaratıyor, kadınların liderliklerini destekliyor, sosyal ve ekonomik alanlarda ortaklaşa girişimlerde bulunmaları için kooperatifleşmelerini sağlıyor. Türkiye’de ilk kez kadınlara yönelik kooperatifleşme hareketini başlatan KEDV’in verdiği destekle binlerce kadın, kooperatiflerde bir araya geliyor. Bu kooperatiflerde kadınlar, çocuklara bakım ve eğitim hizmetleri sunuyor, çok çeşitli alanlarda üretim faaliyetleri yürütüyor, çocuklar ve kadınlar için daha dirençli bir mahalle ve kent için yerel yöneticilerle diyaloglarını geliştiriyor.

İletişim ve detaylı bilgi için
[email protected]
0212 292 26 72
www.kedv.org.tr

NAHIL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından bir sosyal girişim olarak kurulan Nahıl, Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin satışı için bir platform oluşturmak üzere 2003 yılından beri faaliyet gösteriyor. Nahıl, dar gelirli kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmak üzere:

• Kadınların ürettikleri el emeği ürünleri ve yöresel dayanıklı gıda ürünlerini ulusal ve uluslararası pazarla buluşturarak gelir elde etmelerini sağlıyor;

• Kadınların ürünlerinin kalitesini iyileştiriyor, ürünlere bir standart kazandırıyor;

• Kadın üreticilere tasarım desteği veriyor;

• Kadınlar tarafından üretilen ürünlerin (gıda, tekstil, aksesuar gibi) ekonomiye dahil olmasına destek veriyor;

• Kurumsal işbirlikleriyle, bu ürünlerin özel sektör tedarik zincirine dahil olması için çalışmalar yapıyor.

Nahıl, kadınlar için sürekli bir pazar, ekonomik hayata katılım için bir başlangıç noktası ve pazara yönelik ürünler geliştirmek için bir eğitim ve iletişim alanı olmayı hedefliyor. Aynı zamanda ikinci el satışı da yapılan Nahıl'dan elde edilen gelir, kadın kooperatifleri tarafından yoksul mahallelerde işletilen kadın ve çocuk merkezlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılıyor, mevcut ve gelecek projelere kaynak olarak kadınlara geri dönüyor.

Nahıl, adını eski Türklerden ve Osmanlılardan başlayarak halen Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde farklı biçimlerde kullanılan bolluk, bereket, paylaşım simgesinden aldı. Bu gelenekten aldığı ilhamla, bir dayanışma ve paylaşma ortamını yaratmak, hepimizin hayatlarını zenginleştirmek üzere ziyaretinizi bekliyor.

İletişim ve detaylı bilgi için
[email protected]
0212 251 90 85

NAHIL ŞUBELERİ

 • Nahıl/Beyoğlu: Türkiye’nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlere ulaşmak için Beyoğlu’ndaki dükkanımızı ziyaret edebilirsiniz. Burada ikinci el giysi, aksesuar, kitap gibi çeşitli ürünleri de bulabilirsiniz. Toplu siparişleriniz ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleriniz için de Beyoğlu şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Nahıl/İzmir: İzmir Kemeraltı’nda bulunan Nahıl Dükkan’da kadın kooperatifleri tarafından el emeği ile üretilmiş birbirinden güzel ürünleri bulabilirsiniz.

 • Nahıl/Mardin: Ağırlıklı olarak Mardinli kadınlar tarafından üretilen ürünlerin yer aldığı Nahıl/Mardin’de, doğal sabunlar, Mardin’i simgeleyen hediyelikler, hamam setleri gibi çok çeşitli ürünlere ulaşabilirsiniz.

NAHIL BEYOĞLU

Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 34435 Beyoğlu, İSTANBUL

Tel: 0212 251 90 85

Email: [email protected]

NAHIL İZMİR

Başdurak Camii Altı, Turistik El Sanatları Çarşısı, 863 Sokak No: 83A Kemeraltı, Konak, İZMİR

Tel: 0232 483 25 83

NAHIL MARDİN

Medrese Mah. Reyhani Otel Karşısı, 1. Cad. No: 25 MARDİN

Tel: 0482 213 42 55

NAHIL İLERİ DÖNÜŞÜM PARKI

Kaptanpaşa Mah. Kasımpaşa Zincirlikuyu Cad. No: 168A Kasımpaşa, Beyoğlu, İSTANBUL

Tel: 0212 741 44 19


NAHIL İLERİ DÖNÜŞÜM PARKI

Nahıl İleri Dönüşüm Parkı 15 Haziran’da İstanbul Kasımpaşa’da açıldı!

KEDV olarak sürdürülebilir, çevre dostu ve sağlıklı bir yaşamı kadınların liderliğinde ve dayanışmayla inşa etmeye yepyeni bir girişimle devam ediyoruz. İstanbul Kasımpaşa’daki Nahıl İleri Dönüşüm Parkı ile tüketim atıklarını kadınlar eliyle yeniden ekonomiye kazandırarak hem kadın girişimciliğini desteklemeyi hem de kent halkı arasında dayanışma, çevre kirliliği ve israf konularında farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz. 15 Haziran’da Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katıldığı Nahıl İleri Dönüşüm Parkı açılışımızda gönüllülerimiz, destekçilerimiz, birlikte çalıştığımız kadınlar ve kadın kooperatifleri ile bir aradaydık.

Topluyoruz: Kurum ve bireysel bağışçılardan ev eşyası ve giysileri teslim alıyoruz.
Ayrıştırıyoruz: Gönüllüler ve üretici kadınlar ile birlikte gelen bağışları sınıflıyor, etiketliyor ve depoluyoruz.
Dönüştürüyoruz: Bağışların bir kısmını ya tamir ediyor ya da yeni ürünlere dönüştürüyoruz.
Kaynak yaratıyoruz: Bağışlanan eşyaları ve ileri dönüşümle elde edilen ürünleri satışa sunuyor, yeni projelerimiz için kaynak yaratıyoruz.


Nahıl İleri Dönüşüm Parkı’ndan, Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında çeşit çeşit ikinci el ev eşyası ve giysi satın alabilir, kullanılmayan eşyaların kadınların eliyle yeniden hayat bulduğu atölyelere ve kültür-sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.
Kullanmadığınız Tüm Eşyalarınıza Talibiz!

Siz de atmayın, kenarda bekletmeyin, değerlendirin: Kullanılabilir durumdaki kıyafet ve eşyalarınızı yeniden hayat bulmaları için KEDV’e bağışlayın!

Tüm illerden Nahıl İleri Dönüşüm Parkı adresine bağış yapabilir, sorularınız için telefon ya da e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.


Nahıl İleri Dönüşüm Parkı


İletişim ve detaylı bilgi için
Kaptanpaşa Mah. Kasımpaşa Zincirlikuyu Cad. No: 168/A Beyoğlu, İstanbul
0212 741 44 19
[email protected]

SİZ DE DESTEK VERİN

Nahıl aracılığıyla, dar gelirli kadınların ekonomik olarak güçlenmesine ve çocukları için eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunabilirsiniz…


Bireysel Olarak Neler Yapabilirim?

 • Nahıl’da ilgi, merak, deneyimleriniz ve ayırabileceğiniz zamana göre tasarım, pazarlama, ikinci el eşyaların düzenlenmesi, eğitim, duyuru, iletişim, kaynak yaratma gibi konularda gönüllülük yapabilirsiniz.
 • Evinizde kullanmadığınız her türlü eşyanızı (giysi, çanta, ayakkabı, aksesuar, bijuteri, mutfak eşyası, ev eşyası, dekoratif eşyalar, kumaş, örtü gibi) bağışlayabilirsiniz.
 • Hediyeliklerinizi Nahıl’dan seçebilir, düğün, nişan gibi özel günleriniz için toplu siparişler verebilirsiniz.
 • Beceri ve uzmanlıklarınızı kadın girişimciler ve kadın kooperatifleriyle paylaşabilirsiniz. Kadınların hâlihazırda yaptıkları üretimlerin (sebze kurutma, tekstil, catering, hediyelik eşya, sabun, ahşap oyuncak, atık kâğıt üretimi vb.) ölçeğini büyüterek işletmeye dönüştürmelerine uzmanlığınız doğrultusunda destek verebilirsiniz. Kadınların üretmesi için ürünler tasarlayabilirsiniz.

Kurumsal Olarak Neler Yapabiliriz?

 • Kurumunuzun etkinliklerinde ve özel günlerde, promosyon ürünleri ve hediyeliklerinizi Nahıl’dan alabilirsiniz.
 • Kurum içinde, ikinci el eşya ya da oyuncak toplama kampanyaları düzenleyebilirsiniz.
 • Nahıl ürünlerinin kendi ağlarınızda duyurulmasına destek olabilir, üretim ve satış kanallarınızda bu ürünlerin yer alması konusunda bizimle işbirliği yapabilirsiniz.
 • Kendi birimlerinizde süreli ürün satış standları açılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kurum çalışanlarınızı Nahıl’da gönüllü olmaya teşvik edebilirsiniz.

İletişim ve detaylı bilgi için
[email protected]
0212 251 90 85

BİR YENİLİK BAĞIŞLAYIN!

BİR YENİLİK BAĞIŞLAYIN

Bireysel olarak, kullanılabilir durumdaki eşyalarınızı (giysi, aksesuar, bijuteri, oyuncak, mutfak, ev eşyası vb.) KEDV’e bağışlayarak yeniden hayat bulmalarını sağlayabilir, dönüşüme ortak olabilirsiniz.


Kurumlar ise stoklarda veya depolarında kalan, az defolu, kullanılabilir durumdaki ürünlerini KEDV’e bağışlayarak programlarımız için gelir yaratmamıza destek olabilirler.


KEDV’in iktisadi işletmesi olan Nahıl, 2003 yılından bu yana ikinci el ürün satışıyla kadınların özellikle erken çocukluk eğitimi konusundaki girişimlerini desteklemek üzere kaynak yaratmayı amaçlıyor.


İkinci el eşya ve ürün bağışı yapmak ve sorularınız için bizi 0212 292 26 72 numaralı telefondan arayabilir veya [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 Beyoğlu – İSTANBUL
Tel: 0212 292 26 72
Faks: 0212 249 15 08
e.mail: [email protected]
www.kedv.org.tr

BEN DE ÜRETİCİYİM

Ben de Üreticiyim Diyorsanız...

Nahıl bugüne kadar birçok bireysel üreticiye ve kadın kooperatifine, ürünlerini geliştirmeleri ve pazarlanabilir ürün üretmeleri için kapasite geliştirmeye yönelik destek sağladı. Siz de ürünlerinizi geliştirmek ve satış olanağına ulaşmak için Nahıl’a başvurabilirsiniz. Eğer İstanbul’daysanız, İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 Beyoğlu adresindeki Nahıl Dükkanımızı ürünlerinizi de yanınıza alarak ziyaret etmenizi öneririz.

İstanbul dışındaysanız aşağıdaki formu doldurarak, ürün fotoğraflarıyla birlikte [email protected] adresine mail ile gönderebilirsiniz. Nahıl, ilkesi gereği, ürünlerin satışa uygun olduğuna karar verilmesinden sonra satış için kabul eder. Ürünlerin bu noktaya getirilmesi konusunda üreticileri destekler. Nahıl’ın en önemli amaçlarından biri, kadın üreticilerin geleneksel tarzda ürettiği ürünleri (tığ, örgü gibi) pazarın talebi doğrultusunda yenilemek ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak bir tasarıma getirilmesini kolaylaştırmaktır. Nahıl, sizleri artık kullanım alanı olmayan ürünler üretmeye değil, aynı teknikleri kullanarak daha işlevsel ve satış olanağı daha yüksek ürünler üretmeye teşvik eder. Bu, emek gerektiren ve zaman içinde gelişim gösteren bir süreçtir. Bu nedenle Nahıl’ın üreticisi olmak isteyen kadınların aktif olarak ürün geliştirme çalışmalarına dahil olması ve geri bildirimler doğrultusunda ürünlerini geliştirmeleri beklenir. Nahıl ve üreticiler arasındaki işbirliği ile son haline getirilen ürünler, bu aşamadan sonra Nahıl’ın satış ve pazarlama kanallarında yer alır.


BİREYSEL ÜRETİCİ FORMU

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR