Bornoz Modelleri

Banyodan sonra doğal olarak ıslanan vücudun kurutulabilmesi amacıyla bornoz geliştirilmiştir. Bornoz yardımıyla, banyo sonrası ıslaklık kurutulabilmektir. Bornozların farklı modelleri ve boyları mevcuttur. Böylece kişinin isteğine göre bornoz seçebilme imkânı bulunabilmektedir.

Bornoz seçimlerinde, kişilerin renk ve kumaş seçimi ön planda olmaktadır. Böylece banyo sonrasında kullanabilecek bornoz seçilebilmektedir. Havlu ve bornozların üretim şekilleri birbirine çok benzemektedir. İkisi de pamuklu iplikler yardımıyla dikilip boyanarak hazırlanmaktadır. Hazırlanan bornozlar daha sonra boyama işlemi görmektedir. Bu aşamadan sonrada satışa sunulabilmektedir. Bornozların hidrofil, silikon, enzim gibi seçenekleri bulunmaktadır. İçlerinden en iyisi hidrofildir.

Çünkü hidrofil diğer kumaşlara nazaran daha hızlı kurulama işlemi sağlamaktadır. Silikon bornoz ise, çok yumuşak bir özelliğe sahiptir. Enzim bornoz ise, tüylenmesi zor olan bornozlardandır. Çünkü bilinmelidir ki bornozlar hızlı bir şekilde tüylenebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek içinde enzim bornoz tercih edilebilmektedir.

Tercih edenlerin birçoğu bu nedenden dolayı tercih etmektedir. İşletmemizde bulunan bornoz takımları hizmetinize sunulmuştur. Bu sayede en şık bornoz takımlarına kolayca sahip olabilirsiniz.

 

Bornoz Modelleri

Birbirinden farklı bornoz modellerinin hem erkek hem de kadın için seçenekleri bulunmaktadır. İsteğinize göre herhangi birini tercih edebilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek kişiler alışveriş yapma gereksinimi duymaktadırlar. Bu aşamada bornoz seti de araştırabilmektedir. Seçilecek bornozlarda dantel detayları gibi detaylar da bulunabilmektedir.

En güzel bornoz setlerini Nahıl aracılığıyla sizlere sunuyoruz. Böylece siz de kısa sürede en güzel bornoz modellerine sahip oluyorsunuz. Bornozlar takım olarak alındığı takdirde, bornozla birlikte diğer parçalar da verilmektedir. Bunlar saç havlusu, terlik, vücut havlusu şeklindedir. Birbirinden farklı renk seçenekleriyle sınırlı kalmaksızın faklı boylardaki bornozları da bulabilirsiniz.

Kısa ya da uzun bornoz çeşitlerini isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Kısa boylardaki bornoz türlerini, genel olarak ılıman iklimlerde bulunan kişiler tercih etmektedir. Böylece bornozun rahatsızlık hissi vermesinin önüne geçilebilmektedir. Diz altına kadar uzanan bornozlara ise, orta boy bornoz denmektedir. Bu boydaki bornozları pek çok kişi tercih etmektedir. Son olarak ise, tam boy bornozdur.

Bu bornoz ayak bileğini kapacak uzunluktadır. Genel olarak çok soğuk iklimlerdeki kişiler bu bornozları tercih etmektedirler. Sizin için kaliteli kumaşlarda üretmiş olduğumuz bornozları inceleyebilirsiniz.

 

Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bornoz kişinin zevkine göre seçilebilir bir giysidir. Bu giysi seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların amacı, iyi bir bornoz seçilmesini sağlamaktadır. Bornoz seçerken, öncelikle kalitesine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, bedeni ve modeli de çok önemlidir. Alacağınız bornozun kumaşı da çok önemlidir.

Bunun önemli olmasının sebebi, insan sağlığı ve konforudur. Bornozda dikkat edilecek bir diğer noktada hafif olmasıdır. Hafif bornozlar kullanım açısından daha elverişlidir. Çünkü bu bornozlar duş sonrasında ağırlık oluşturmamaktadır. Buda hantal bir bornoz tercihinin önüne geçilmesini sağlar. Alacağınız bornoz kumaşının naylon ya da sentetik olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çünkü naylon ya da sentetik bornozlar insan sağlığını tehdit etmektedir. Ayrıca iyi bir kuruluma imkânı da sunmamaktadır. Kullanım süreleri de çok azdır. Tercih ederseniz kadife bornoz kullanabilirsiniz. Çünkü kadife bornozlar çok kaliteli kumaşa sahiplerdir. Pek çok kişi için memnuniyet sebebidir. Bu nedenle tercih edilebilmektedir. Seçeceğiniz bornoz markasına da dikkat etmeniz gerekir.

Bilinmeyen markalar kötü kaliteleri bornozlar üretebilmektedir. Alacağınız bornoz türünü iyice incelemeden almamalısınız. Bu aşamada modele, renge ve kumaşın dokuma yoğunluğuna karar verebilirsiniz. Bornoz almak isteyen kişiler, genel olarak beyaz renkleri tercih etmektedir. İsteğinize göre farklı bir renge de karar verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR