Kadınların ekonomik olarak güçlenmesine siz de katkıda bulunun.

Nahıl, 2003 yılında Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından dar gelirli kadınların ekonomik olarak güçlenmesini desteklemek amacıyla kuruldu. Bir sosyal girişim olan Nahıl, bu amaçla, Türkiye’nin dört bir yanından kadın kooperatifleri ve bireysel kadın üreticiler tarafından üretilen el emeği, doğa dostu, özel tasarım ürünlerin pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor.

Nahıl bu kapsamda dar gelirli kadınların ürettikleri ürünlere tasarım desteği veriyor; müşterilerin taleplerine uygun yeni ürünlerin geliştirilmesi için üreticilerle beraber çalışıyor; üretim süreçlerinin standardizasyonu ve kalitenin artırılması için çalışıyor.

Geliştirilen bu ürünleri ulusal ve uluslararası pazarla buluşturuyor, kurumsal işbirlikleri kurulmasını sağlayarak kadın üreticilerin ürünlerinin özel sektörün tedarik zincirine girmesi için çalışıyor. Yerelde kadınlar tarafından üretilen yöresel ürünlerin geniş pazarlara ulaşmasına aracılık ediyor.

2. el bağışları da kabul eden Nahıl, bu ürünlerin satışını da yaparak elde edilen geliri KEDV’in programlarına aktarıyor. Bu şekilde, müşteriler yaptıkları ikinci el alışverişleri ile KEDV’in programlarına destek oluyorlar.

Nahıl, adını eski Türklerden ve Osmanlılardan başlayarak halen Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde farklı biçimlerde kullanılan bolluk, bereket, paylaşım simgesinden aldı. Bu gelenekten aldığı ilhamla, dar gelirli kadın üreticiler, kadın kooperatifleri, duyarlı müşteriler, sosyal sorumluluk bilincine sahip özel sektör kuruluşları arasında bir dayanışma ağı kuruyor. Kapat

Devamını Oku

Neler Var?

“El emeği ile üretilmiş, yerel, sürdürülebilir birbirinden şık ürünler!”

Nahıl’da, kadın kooperatifleri ve bireysel kadın üreticiler tarafından üretilen, yerel, doğa dostu yüzlerce çeşit ürün var. Hediyelik
eşyadan aksesuara, gıdadan ikinci el ürünlere, dekorasyon malzemelerinden ev tekstiline birbirinden güzel seçenekler var.

Yenilikler ve fırsatlardan haberdar olun!

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nca, verilerimin Aydınlatma Metni'nde yer alan açıklama ve hükümler doğrultusunda işleneceğini onaylıyorum.

Nahil.com.tr | Kadın Emeği ile Üretilmiş El Yapımı Ürünler

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılından bu yana dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek amacıyla çalışıyor. KEDV'in iktisadi i​şletmesi ​olan Nahıl​, 2003 yılından bu yana ​Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen el emeği, doğa dostu, özel tasarım ürünlerin satışı için bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Adını eski Türklerden ve Osmanlılardan başlayarak halen Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde farklı biçimlerde kullanılan bolluk, bereket, paylaşım simgesinden alan Nahıl, kadınların ekonomik güçlenmesine katkıda bulunmak üzere kadın üreticilere ve kadın kooperatiflerine iş ve ürün geliştirme, tasarım, pazara erişim konularında destek veriyor. Bu kapsamda üreticileri tasarımcılarla buluşturuyor, tedarik zincirlerine girmeleri için kapasite geliştirme destekleri veriyor, özel sektör işbirliğinde satış etkinlikleri düzenliyor, dönemsel satış noktaları oluşturuyor, e-ticaret sitesi ve İstanbul, Mardin ve İzmir’deki 3 şubesiyle ürünlerin tanıtımını ve satışını gerçekleştiriyor.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Nahıl, online alışveriş imkanıyla Türkiye’nin her köşesine dilediğiniz ürünü gönderiyor. Doğal kumaşlar ve geri dönüşüm malzemelerle üretilen hem şık hem de kullanışlı kadın çanta ve cüzdanlarını Nahıl’dan satın alabilirsiniz. Doğa dostu bir üretim anlayışı olan Nahıl’da çocuklarınız için de doğal ahşap oyuncaklardan, kumaş bebeklere ve bebek ve çocuk giyimine kadar aradığınızdan fazlasını bulacaksınız.

Nahıl’dan aldığınız her bir ürün ile kadınların ekonomik olarak güçlenmesine destek olacaksınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR