Banyo Kesesi ve Lavanta Kesesi

Hediyelik eşya sektörü son zamanlarda oldukça büyüdü. Akla gelen ve gelmeyen birçok ürün hediyelik olarak kullanılıyor. Hediyelik lavanta kesesi ve işlemeli banyo kesesi de bu sektörde yerini alan ürünler arasında. Lavanta kesesi son zamanlarda oldukça revaçta olan hediyelik eşyalardan birisidir. Adını içerdiği lavanta çiçeğinden alan ürün hoş kokusu ve güzel görüntüsü ile ilgi odağı oluyor.

 

Banyo Keseleri

Banyo kesesi yapımında kullanıma uygun olacak kumaşlar tercih edilmiş. Kese üzerine birbirinden güzel işlemeler ile süslemeler yapılmış. Dışarıdan gören kişileri çeken süslemeler ürüne ilginin artmasını sağlıyor. Kese üzerinde motifler ön plana çıkarılmış. Hediyelik eşya sektörüne yönelik hazırlanan ürünlerde güzellik ve çekicilik önemlidir. Bununla birlikte hediyelik lavanta kesesi kumaşlarında da kaliteden ödün verilmemiş. Ayrıca lavanta kesesi üzerinde de birçok motife yer verilmiş.

 

Lavanta Keseleri

Nahıl çok sayıda lavanta kesesi çeşidine sahip. Bunun en büyük nedeni ise hediyelik lavanta kesesi talebinin fazla olmasıdır. Şekil, ebat, biçim, işleme gibi pek çok farklı özelliğe sahip keseler bulunuyor. Keseler için üzerindeki işlemeye uyumlu kumaşlar kullanılmış. Bazı keselerde keten kumaşı tercih edilirken bazılarında ise pamuklu kumaş seçimleri yapılmış. Keseler üzerinde birbirinden güzel nakışlı motifler var.

El yapımı olan bütün işlemeler çok güzel ve çok özgün yapıya sahipler. İşlemelerde hem hayvan hem de bitki motiflerine yer verilmiş. Bunların dışında daha özgün işlemelerde mevcut. Keselerin şekli kullanılacak yere göre de farklılık gösteriyor. Nahıl her zevke hitap edecek şekilde keselere sahip.

Kedi şeklinde, kalp şeklinde, yastık şeklinde, koza şeklinde ve daha pek çok çeşitte keseler bulunuyor. Keseler tek tek olduğu gibi set halinde olanları da var. Şahmeran motifli keseler ikili setler halinde bulunuyor. Şahmeran deseni için keten kumaş tercih edilmiş. Kumaş üzerine ise boyama yapılarak desen çizimi yapılmış. Kesenin çevresine yapılan iğne oyası ise görsel güzelliği tamamlayacak şekilde tasarlanmış. Karanfil ve lale motifli keselerde ise; keselerin çevresinde işleme bulunmuyor.

Ayrıca keselere küçük yastık görüntüsü verilerek farklılık yapılmış. Özel günler için tasarlanmış keseler de bulmak mümkün. Örneğin anneler günü için tasarlanmış keseler, üzerine boyama tekniği ile yazım yapılarak tasarlanmış. Anneler günü keselerinde ise Amerikan kumaşı kullanılmıştır. Kesenin üst kısmında ise kumaş ve düğmeden süsleme yapılarak ürün tamamlanmıştır. Tekli seçeneklerde de çok ilgi çekici ürünler mevcut.

Örneğin; anka kuşu, çaput oyalı, kırmızı melek, ipek koza, dantel işlemeli, Manisa bezi balık gibi pek çok çeşit bulunuyor. Dantel işlemeli keselerde; boyama kullanılmamıştır. Ürünün işlemesinin tamamı el yapımı dantel işidir. Kesenin çevresi de yine aynı şekilde işleme ile süslenmiştir. Üründe keten kumaşı tercih edilmiştir.

Dikkat çekici bir başka grup ise ipek koza işlemeli keselerdir. Farklı renklerde bulunan bu keselerin kendine özgü bir yapısı bulunuyor. Kesenin yapımında ham ipek kullanılmıştır. Kese üzerinde bulunan çiçek motifi gayet çekici bir özelliğe sahip.

Her ürün için farklı ayrıntılar düşünülmüş. Kimi ürünlerde boyama motifler ön plana çıkarken kimi ürünlerde ise işleme sanatı ön plana çıkıyor. Her ürün içinde tercih edilen motife uygun süsleme ve kumaş tercihi yapılmış. Banyo kesesi yapısında da aynı ayrıntı dikkatimizi çekiyor. Fakat banyo keselerin de boyama yerine işleme motiflere daha çok yer verilmiş. İşletmemizin sunduğu keseler taşıdıkları özellikleri ile hem alıcısını hem de hediye edilecek kişiyi fazlasıyla mutlu edecek özellik ve nitelikteler.