Hakkımızda

 

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) iktisadi işletmesi olan Nahıl, 2003 yılında dar gelirli üretici kadınların ürünlerini pazarlayarak bu kadınlara sürdürülebilir gelir kaynakları kazandırmak amacıyla kuruldu.
 
Nahıl Dükkân’ın satışlarından elde edilen gelir ile KEDV desteğiyle açılan 23 Kadın ve Çocuk Merkezi’nde okul öncesi eğitim hizmetlerinin verilmesi desteklenmekte, dar gelirli bölgelerde yeni çocuk yuvalarının açılması için çalışılmakta ve girişimci kadınlara pazarlama ve ürün geliştirme  desteği verilmektedir.
 
Nahıl, kadın üreticilere ve Kadın ve Çocuk Merkezleri“ ne yapmış olduğu destekle kadınların iş hayatında varlıklarını sürdürmelerine yardımcı olmakla birlikte onların kendilerine güvenen, üretken bireyler olarak toplumda yer almalarını amaçlamaktadır.
 
Üretici kadınlar ile müşteriler arasında bir köprü olmasının yanı sıra Nahıl Dükkân’da aynı zamanda bağış olarak gönderilen ikinci el giysi, her türlü aksesuar ve kitap da satışa sunulmaktadır.
 
 Nahıl, Nahıl İstanbul ve 2008 yılında açılan Nahıl Mardin Dükkânları ile dar gelirli kadın üreticilerin ürünlerini hem kurumsal hem de bireysel müşterilerle buluşturarak “ Üreten Kadının İş Ortağı” olmaya devam etmektedir.
 
 Bugüne kadar Nahıl;
  • 12 kentte 23 Kadın ve Çocuk Merkezini destekledi ve 10,000’in üstünde çocuğun 3–6 yaş eğitiminden yararlanmasını sağladı.
  • 3000 ‘in üzerinde kadına iş ve ürün geliştirme konusunda destek verdi ve çok sayıdaki kadın üretici, Nahıl ile ürünlerini pazarlama fırsatı buldu.
  • Üretici kadınları; Carrefour, Actavis Grubu, Hillside Türk Hamamları, Marks&Spencer, Türk Aile Planlaması Vakfı, Uno (Doruk Gıda), Yapı Kredi Emeklilik, Zarakol İletişim, Hacı Ömer Sabancı Holding, Kapula A.Ş gibi birçok organizasyon ile bir araya getirerek üretici kadınlar için sürekliliği olacak işler ve dolayısıyla kadınların toplum ve aile içindeki konumlarını iyileştirecek, sürekliliği olan  gelir kaynakları yaratmış oldu.

 KRONOLOJİ

2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
© 2009 - KEDV Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı